ОБОВ’ЯЗКИ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ ЗГІДНО ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ВІЙСЬКОВИЙ ОБОВЯЗОК І ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ»

На Миколаївщині розпочато осінній призов громадян на строкову військову службу. Терміни проведення призовної кампанії на строкову військову службу визначаються щорічно Указом Президента України. Відповідно до Указу Президента України від 30.01.2019 року №22/2019 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової військової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2019 році» осінній призов триватиме впродовж жовтня-грудня 2019 року.

Начальник відділу комплектування та призову Миколаївського ОВК зазначив, що призову на строкову військову службу підлягають громадяни України чоловічої статі, віком від 20-27 років. Підполковник Віталій Колодкін підкреслив, що основним завданням під час проведення чергового призову, як і раніше, є недопущення зниження якісної характеристики призовного ресурсу, який направляється для комплектування військ.

                   Довідково

         Згідно ст.17 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу»

призову на строкову в/службу не підлягають громадяни України, які за рішенням районної (міської) призовної комісії відповідно до цього Закону отримають відстрочки.

– за сімейними обставинами;

– за станом здоров’я;

– для здобуття освіти;

– для продовження професійної діяльності (педагогічні з вищою освітою та медичні працівники у сільській місцевості за умови повного навантаження, зареєстровані священнослужителі, сільські, селищні, міські голови, кандидати (доктори) наук, які працюють за цим напрямком, резервісти, працівники органів внутрішніх справ).

Призовники, яким надана відстрочка, зобов’язані щороку до 1 жовтня подавати військовим комісаріатам документи, що підтверджують їх право на відстрочку.

 

СОЦІАЛЬНІ ГАРАНТІЇ

Керівництвом держави, Урядом та Збройних Сил забезпечено належніумови для призваних на строкову військову службу громадян України, зокрема:

– при призові їм виплачується грошова допомога у розмірі двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня календарного року;

– військовослужбовціперебувають на повному державному утриманні,розміщуються в казармах (на кораблях), забезпечуються щоденним триразовим гарячим харчування та військовою формою одягу  згідно встановленим норм;

– при звільненні в запас їм виплачується вихідна грошова допомога у розмірі
8-ми посадових окладів;

Довідково. Для в/службовців з числа дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування 12 окладів;

– час проходження строкової в/служби зараховується до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах;

– за ними зберігаються робоче місце та середній заробіток особам, за умови офіційного працевлаштування до призову;

– за ними зберігаються житлові приміщення, які вони займали до призову на строкову військову службу. Вони не можуть бути зняті з обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов;

– після звільнення в запас (протягом місяця з дня взяття на військовий облік за місцем проживання за поданням військового комісаріату) виплачується матеріальна допомога в розмірі:

середньої заробітної плати на день призову, але не менше прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року, встановленої на день призову (для громадян, які працювали);

у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року, встановленої на день призову (для громадян, які до призову не працювали)

         Також, держава забезпечує ПРОФЕСІЙНУ АДАПТАЦІЮ військовослужбовців строкової військової служби, які до призову на строкову військову службу не були працевлаштовані.

         Довідково. У разі необхідності соціальну та професійну адаптацію проходять також члени сімей військовослужбовців за їх зверненням. Адаптація зазначеної категорії осіб провадиться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сферах зайнятості населення та трудової міграції, трудових відносин, соціального захисту населення, за рахунок коштів державного бюджету.

         Особи, які були призвані в період навчання у ВНЗ I-IV рівнів акредитації, при звільненні зараховуються для продовження навчання до того ВНЗ, де вони навчалися до призову,незалежно від форми навчання.

При цьому варто нагадати, що військовослужбовців строкової служби до виконання бойових завдань у районі проведення ООС не залучають.