Територіальна оборона

Територіальна оборона

Територіальна оборона України є системою загальнодержавних воєнних і спеціальних заходів, що здійснюються в особливий період поза зонами (районами) бойових дій на всій території України або в окремих її місцевостях.

Відповідно до Закону України «Про оборону України», територіальну оборону на всій території України організовує Генеральний штаб Збройних Сил України, а на території областей – обласні державні адміністрації (в межах своїх повноважень). Основні завдання і заходи щодо підготовки та ведення територіальної оборони України визначені у Положенні про територіальну оборону України, яке затверджене Указом Президента України від 2 вересня 2013 року № 471.

 

Основними завданнями територіальної оборони є:

– охорона та захист державного кордону України;

– забезпечення умов для надійного функціонування органів державної влади, органів військового управління, стратегічного (оперативного) розгортання військ; охорона та оборона важливих об’єктів і комунікацій;

– боротьба з диверсійно-розвідувальними силами, іншими озброєними формуваннями агресора та антидержавними незаконно утвореними озброєними формуваннями;

– підтримання правового режиму воєнного стану.

 

Формування та комплектування підрозділів територіальної оборони.

До виконання завдань територіальної оборони в межах повноважень залучаються

– Збройні Сили України, інші військові формування, відповідні правоохоронні органи,

– регіональні органи і територіальні підрозділи Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України,

– об’єднані загони Державної спеціальної служби транспорту.

Для організації системи територіальної оборони, відповідно до рішення Генерального штабу ЗСУ, районні військові комісаріати комплектують окремі батальйони територіальної оборони.

Завдання батальйону:

– підтримання безпеки та правопорядку у районі;

– боротьба з диверсійно-розвідувальними силами противника, антидержавними незаконно створеними збройними формуваннями;

– охорона та оборона військових об’єктів, органів місцевого самоврядування та важливих об’єктів, а також рубежів та ділянок місцевості;

– виконання завдань комендантської служби в районі;

– участь у виконанні завдань щодо створення руху опору та партизанських загонів – у разі захоплення противником території району.

 

Батальйон залучаються до виконання заходів територіальної оборони виключно в межах Вітовського району.

З оголошенням мобілізації та отримання директиви на формування батальйону, призначений особовий склад призивається на військову службу та набуває правового статусу військовослужбовців.

Комплектування батальйону в особливий період здійснюється резервістами та військовозобов’язаними, віком від 20 до 60 років, переважно тими, які отримали відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації (за станом здоров’я, сімейними обставинами тощо) до моменту оголошення правового режиму воєнного стану.

Призначаються військовозобов’язані у відповідності до військово-облікових спеціальностей.

Практично щонеділі проводяться заняття з військовозобов’язаними приписаними до батальйону у військовому комісаріаті. Щомісяця з керівним складом (організаційним ядром) проводяться комплексні заняття з тактико-спеціальної, вогневої та медичної підготовки.

Заняття відвідують від 100 до 150 чоловік.